HAVRAN´A MİLLET PARKI
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İvrindi´den sonra 2´nci Millet Parkı´nın temelini Havran´a attı.
Tarih: 12.9.2018 19:30:20/ 127okunma / 0yorum

21.700 metrekarelik araziye yapılacak olan Kavaklı Millet Parkı´nın tamamlanmasıyla Havran nefes alacak. Kavaklı Millet Parkı´nın temelinin atılmasının yanı sıra yapımı önceki dönemde tamamlanan Yaya Köprüsü´nün de açılışının yapıldığı törene AK Parti Milletvekilleri Adil Çelik, Belgin Uygur, Yavuz Subaşı ve Mustafa Canbey´in yanı sıra Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy, Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul ve vatandaşlar katıldı.
Törende konuşan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Millet Parklarının sayısının her geçen gün daha da artacağını ifade ederken özetle şunları söyledi; “Burası Havran. Çanakkale Savaşı´nın kaderini değiştiren Seyit Onbaşı´nın memleketi. Burası manevi büyüklerimizden Hafız Nureddin Efendi´nin memleketi, Rıdvan Efendi´nin memleketi. Havran mezarlığında nice büyük zatlar yatar. Hem mana ehli, hem devlet ehli, Havran´a hizmet etmiş nice zat yatar. Havran´ın mezarlığı mutlaka gezilmeli, mutlaka oralardan ibret alınmalı. Dünya hırsına ve hevesine kapılarak bizi biz yapan değerleri ayaklar altına alarak hiçbir yere varamayız. Bizler birbirimize sahip çıkacağız. Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep beraber Türkiye olacağız inşallah.
Havran buram buram tarih kokan bir ilçemiz. İnşallah tarihi eserleri sayın belediye başkanlığımız önderliğinde, büyükşehir ve devletimizin katkılarıyla sokakları yeniden düzenleyeceğiz. Tarihi binaları restore ederek gelecek nesillere taşınması konusunda gayret edeceğiz. İki gün önce Havran 2018 Festivali´nin açılışı için Tarihi Konak´taydık. Orada bir Kent Müzesi kazandırıldı. Sadece Havran değil, bütün körfezin, bütün Balıkesir´in hafızası olacak nitelikte. Bu gayretli çalışmalarından dolayı Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy kardeşime kocaman bir alkış rica ediyorum. Göreve geldiği günden bu yana kırsal mahallelerinden merkeze kadar Havran´ın bütün sorunlarıyla ilgileniyor. Büyükşehire her gelişinde Havran´daki hizmetler konuşuluyor. Bugün bu hizmetler için buradayız. Bugün Havran´a yapılan hizmetlerden bahsedeceğiz”
KÖRFEZ BÖLGESİNİ ÖNEMSİYORUZ
Körfez Bölgesi ile irtibatı koparmamak için irtibat bürosu anlamında birim oluşturduklarının altını çizen Başkan Zekai Kafaoğlu sözlerini şöyle sürdürdü;
“Körfezle ilgili bu bölgelerin merkezle yakinen irtibatta olması için buraya Edremit merkezde koordinasyon merkezi açtık. Haftanın bir günü gelip buradaki, körfez ilçelerimizdeki vatandaşlarımızla buluşmak için. Vatandaşlar zahmet etmesin diye biz ayaklarına geliyoruz. Çarşamba günleri oradaki Edremit´teki büyükşehir ofisinde oluyorum. Daire başkanlarımız ve ilgili birimlerimiz daima orada. Her hafta gelişimde körfezdeki bir ilçemize uğruyoruz, oradan Edremit´teki yerimize gidiyoruz. Böylelikle büyükşehirin bütün birimleri en ücra noktalarda temsil edilecek. En azından daire başkanı seviyesinde sorunlara çözüm üretilecek. Bunun aynısını Güney Marmara bölgemizde Bandırma ilçemizde yaptık. Perşembe günleri de oraya giderek oradaki hizmetleri sorunları yerinde gözlemliyoruz ve vatandaşlarımızla mutlaka buluşuyoruz. “
2 MİLYONLUK PARK
Temeli atılan Millet Parkı hakkında açıklamalarda da bulunan Belediye Başkanı Kafaoğlu; “Şimdi temelini atacak olduğumuz Millet Parkı yaklaşık olarak toplam proje alanı 21,765 metrekare, maliyeti KDV dahil 2,080,000 TL. 7573 m2 yeşil alanı, 1070 m2 çocuk oyun alanları, 2000 m2 piknik alanları, sert zemin imalatı, semt spor sahası, amfi oturma alanı, fitness alanı ve yürüyüş yollarıyla tam manasıyla vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına cevap verebilecek pozisyonda.
Millet parkımızın ikincisinin temelini atmış oluyoruz. Birincisini İvrindi´de attık. İkincisini Havran´da atmak nasip oldu. Burada daha önceki dönemde yapılmış üst geçit var. Havran Çayı en büyük çaylardan biri. Burada üst geçit tamamlanmış ancak henüz açılışı yapılmamış. Oranın da açılışını yapacağız. Buranın yapılmasıyla ilgili önceki dönem belediye başkanını ve ekibini kutluyoruz.
İhale bedeli de 1.000.263.00 TL imiş. 90 metre uzunluğunda 4 metre genişliğinde olan bu köprünün açılışını da gerçekleştireceğiz. Yaklaşık olarak 150 ton çelik kullanılmış ve köprü imalatı gerçekleştirilmiş. Altyapıdan da sorumlu olduğumuz için Havran´ın 1970´li yıllarda yapılan kanalizasyon sistemi de komple yenileniyor. Proje kapsamında 55 bin metre kanalizasyon şebekesi ve terfi ile yaklaşık olarak 25 bin nüfusa uygun bir kanalizasyon ve arıtma projesini şuanda gerçekleştiriyoruz. Şuana kadar 35 bin metre kanalizasyon şebeke ve terfi hatları tamamlanmış ve inşaatın sonuna gelmiş, arıtma tesisinin inşaatında ise elektrik imalatları devam etmekte yaklaşık olarak 2 ay sonra da bunun için tören düzenleyeceğiz. Yaklaşık olarak maliyeti 15 milyonluk bir iş. Bu da Havranımıza hayırlı uğurlu olsun. Tabi havranın öteden beri hayali Eybek suyu içmek. Bununla ilgili ihalelerimizi yaptık. Yine toplam 26 bin metre terfi ve izale hattı, 47 bin metre şebeke hattı ve 2 bin ton hacimli içme suyu deposu projelendirilmiştir. İhalesi de 26.6.2018 tarihinde yer teslimi yapılmıştır. Şuana kadar da bin metrelik içme suyu hattı şebekesi imalatı yapılmıştır. İnşallah bu şekilde Havranlılar Eybek suyuna kavuşmuş olacaktır. Kanalizasyon havran çayına iki ayrı noktadan akıyordu. Havran çayı da ege denizine açılıyordu ve körfezimizi kirletiyordu. 2 ay sonra bu arıtma tesisinin devreye girmesiyle artık ege denizimiz, körfezimiz Türkiye´nin en temiz denizi olacak inşallah. Öbür taraftan narlı ve altınoluk arıtmaları yapıldı. Şimdi sırada güre ve zeytinli arıtmaları var. Bunlarda yapılınca önümüzdeki yıl inşallah arıtma sorunu olmayan tam bir turizm şehri olacağız. Havranda devletin de çok ciddi yatırımları oldu. Hastanesinden, okul inşaatlarına, spor sahalarına kadar. Bunda emeği geçen önceki dönem milletvekilimiz Ali Aydınlıoğlu ve diğer milletvekili arkadaşlarımızı kutluyorum. Emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Siyaset süreklilik ister, siyaset devamlılık ister. Bizler nasıl önceki dönemden aldığımız işleri devam ettiriyorsak, yeni dönem milletvekillerimizin de bayrağı daha yukarı taşıma noktasında azami gayret göstereceklerine ben yürekten inanıyorum. Seçildikleri günden beri sahadalar ve sizlerle beraber oluyorlar. Ben tekrar emeği geçen herkesi kutluyorum. Bu hizmetlerin Havranımıza, Havranlı vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.”
Törendeki konuşmaların ardından Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ve protokol üyeleri Kavaklı Millet Parkı´nın temelini atarken yaya köprüsünün de açılışını gerçekleştirdiler. Haber Merkezi
Kaynak: YENİ ERDEK

Anahtar Kelimeler: HAVRAN MİLLET PARKI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yeni havaalanı için düzenlenen festivale Balıkesir´den destek
Yeni havaalanı için düzenlenen festivale Balıkesir´den destek
Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim, Kültür ve Araştırma Genel Müdürlüğü´nün organizasyonunda İstanbul Yeni Havalimanı Yerleşkesinde gerçekleşen festival başladı.
Festivali 3ncü gününde “Dünya´da, Anadolu´da ve Bandırma´da İnsanlarla Kuşlar Arasındaki Etkileşim Biçimleri” paneli
Festivali 3ncü gününde “Dünya´da, Anadolu´da ve Bandırma´da İnsanlarla Kuşlar Arasındaki Etkileşim Biçimleri” paneli
29. Uluslararası Bandırma Kuşcenneti Kültür ve Turizm Festivali 3ncü gününde “Dünya´da, Anadolu´da ve Bandırma´da İnsanlarla Kuşlar Arasındaki Etkileşim Biçimleri” adı altında panel düzenlendi.
Ayvalık´ta 33 kaçak göçmen yakalandı
Ayvalık´ta 33 kaçak göçmen yakalandı
Ayvalık´ta yasa dışı yollardan yurt dışına kaçmaya çalışan 33 kaçak göçmen yakalandı.
BTO´nun açıklaması
BTO´nun açıklaması
TOBB´dan KOBİ´lere “Nefes” kredisi
Türkiye´nin ilk Zeytin Kümesi Edremit´te kuruldu
Türkiye´nin ilk Zeytin Kümesi Edremit´te kuruldu
Edremit Kaymakamlığı, Edremit Belediyesi, Edremit Meslek Yüksekokulu, Edremit Ticaret Odası, Edremit Ziraat Odası ve Edremit Ticaret Borsası ile başlatılan “Edremit Zeytin Kümesi” adına yapılan çalışmalar meyvesini vermeye başladı.
“Termal Sağlık Turizmi” Edremit´te tartışılacak
“Termal Sağlık Turizmi” Edremit´te tartışılacak
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Güney Marmara Kalkınma Ajansı ve Balıkesir Üniversitesi işbirliğiyle 2-3-4 Kasım tarihlerinde “Termal Sağlık Turizm Sempozyumu” düzenlenecek.
3´NCÜ MİLLET PARKININ TEMELİ SAVAŞTEPE´DE ATILDI
3´NCÜ MİLLET PARKININ TEMELİ SAVAŞTEPE´DE ATILDI
3. Millet Parkı Savaştepe İlçesine kazandırılıyor.
Bandırma-Bursa karayolunda trafik kazası: 2 ölü
Bandırma-Bursa karayolunda trafik kazası: 2 ölü
Bandırma ilçe-sinde iki otomobilin çarpışması sonucu öğretmen çiftten İsmail Yaman (27) hayatını kaybederken, eşi Esra Duman Yaman (28) ile oğlu Kerem Yaman (2) ve diğer otomobilde bulunan bir kişi yaralandı.
Başkan Yıldız: Hedef; Üretim, Millileşme ve İstihdam Olmalı
Başkan Yıldız: Hedef; Üretim, Millileşme ve İstihdam Olmalı
MÜSİAD Balıkesir Şubesi Başkanı Tuncay Yıldız, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak´ın açıkladığı Yeni Ekonomi Programına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Yıldız, açıklamasında şu hususlara dikkat çekti:
CHP´Lİ AKIN´DAN ÇALIŞANLARA NEFES ALDIRACAK TEKLİF
CHP´Lİ AKIN´DAN ÇALIŞANLARA NEFES ALDIRACAK TEKLİF
25 Milyon ücretli için vergi oranı yüzde 5 olsun
Gümrük kaçağı eşya ele geçirildi
Gümrük kaçağı eşya ele geçirildi
Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı´nca "Kaçakçılık" olaylarına yönelik yapılan istihbari çalışmalar sonucunda Adli makamlardan alınan arama kararına istinaden Sındırgı İlçesi Akçakısrak mahallesinde bir araçta arama yapıldı.
TERİHİ YAPIYA EK İNŞAT YAPILDI
TERİHİ YAPIYA EK İNŞAT YAPILDI
Yaklaşık 1 yıldan beri restore edilen tarihi eski Gar Oteli binası yanına bitişik olarak yaklaşık 30 metrekare büyüklüğünde bir camekânlı yapı yapıldı.
Başkan Kafaoğlu´ndan çocuklara eğitim seti
Başkan Kafaoğlu´ndan çocuklara eğitim seti
2018-2019 Eğitim ve Öğretim Yılı´nın başlamasıyla birlikte Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, bu eğitim döneminde okula başlayan çocuklara eğitim hayatlarında başarılar dilerken özel hazırlanan kalem kutusu ve eğitim araçları hediyesi gönderdi.
Borsa yöneticilerinden TMO Genel Müdürüne ziyaret
Borsa yöneticilerinden TMO Genel Müdürüne ziyaret
Bandırma Ticaret Borsası Başkanı Halit Sezgin, başkan yardımcısı Muzaffer Zengin ve Genel Sekreter Ertunç İşbay, Toprak Mahsulleri Ofisi(TMO) Genel Müdürlüğü´ne atanan Ahmet Güldal´ı makamında ziyaret ettiler.
BAŞKAN GENÇER, “BÜYÜKŞEHİR YASASIYLA HİÇBİR YER İYİ YÖNETİLEMİYOR”
BAŞKAN GENÇER, “BÜYÜKŞEHİR YASASIYLA HİÇBİR YER İYİ YÖNETİLEMİYOR”
Ayvalık´ın CHP´li Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Büyükşehir Yasası ile hiçbir yerin iyi yönetilemediğini öne sürdü.
Vali Yazıcı, hayatı babasının işyerinde tanıdığını açıkladı
Vali Yazıcı, hayatı babasının işyerinde tanıdığını açıkladı
Balıkesir´de, Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında hayatını kaybeden esnaf ve sanatkârlar için lokma döküldü.
Kaçak İçki Üreten Eve Baskın
Kaçak İçki Üreten Eve Baskın
Bir ihbarı değerlendiren polis ekipleri, kaçak içki üretilen eve operasyon düzenledi.
Bandırma´da İlköğretim Haftası Kutlandı
Bandırma´da İlköğretim Haftası Kutlandı
2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı İlköğretim Haftası nedeniyle Bandırma 100. Yıl İlköğretim Okulu´nda kutlama programı düzenlendi
Kuşcenneti Festivali başladı
Kuşcenneti Festivali başladı
Kortej yürüyüşüne Erdek Belediye Başkanı Sarı da katıldı
BAŞKAN GENÇER, “AYVALIK´TA MADENE GEÇİT YOK
BAŞKAN GENÇER, “AYVALIK´TA MADENE GEÇİT YOK
Altınova denizinde maden araması için ÇED süreci başladı.
BAŞKAN KAFAOĞLU GAZİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
BAŞKAN KAFAOĞLU GAZİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
Gaziler Derneği´ne yer sözü verdi
Balıkesir polisi zehir tacirlerine nefes aldırmıyor
Balıkesir polisi zehir tacirlerine nefes aldırmıyor
Balıkesir polisi uyuşturucu ile mücadeleye hız kesmeden devam ediyor.
Unutmamayı unutma!
Unutmamayı unutma!
Sabah işe geç kalmış, panik halinde bir an önce hazırlanıp evden çıkmaya çalışırken, telefon çalar.
Bayan Kafaoğlu, 40 yıl önce mezun olduğu okulda
Bayan Kafaoğlu, 40 yıl önce mezun olduğu okulda
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu´nun eşi Didar Kafaoğlu, 40 yıl önce mezun olduğu Kayabey Ortaokulu´nda düzenlenen programa katıldı.
CHP Milletvekili Akın, un stoklarını sorguladı
CHP Milletvekili Akın, un stoklarını sorguladı
CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, halkın temel gıdası ekmeğin hammaddesi unda dövizdeki artışları fırsata çeviren stokçuların başta un sanayicilerine, fırıncılara ve tüketicilere zarar verdiğini söyledi.
FİDANLARIYLA BİRLİKTE BÜYÜYECEKLER
FİDANLARIYLA BİRLİKTE BÜYÜYECEKLER
2018- 2019 Eğitim ve Öğretim Yılı açılışında Kadriye Kemal Gürel İlkokulu´nda başlatılan ‘Okula Başlıyorum, Fidanımı Dikiyorum´ projesi kapsamında okula yeni başlayan öğrencilere fidan dağıtıldı.
Balıkesir kırsal da yürütülen çalışmalardan memnun
Balıkesir kırsal da yürütülen çalışmalardan memnun
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ,
Balıkesir´de Gaziler Günü törenlerle kutlandı
Balıkesir´de Gaziler Günü törenlerle kutlandı
Balıkesir´de 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle resmi tören düzenlendi.
Trafik kazasında ağır yaralanan İmam Zeynel Ayvaz kurtarılamadı
Trafik kazasında ağır yaralanan İmam Zeynel Ayvaz kurtarılamadı
2 Eylül tarihinde yolcu minibüsünün devrildiği ve 10 kişinin yaralandığı kazada ağır yaralanan İmam Zeynel Ayvaz (52) tedavi gördüğü Balıkesir Atatürk Hastanesi´nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.
Başpehlivanlığı Gümüşalan kazandı
Başpehlivanlığı Gümüşalan kazandı
Bandırma Belediyesi´nin bu yıl dördüncüsünü düzenlediği 17 Eylül Yağlı Pehlivan Güreşleri´nde başpehlivanlığı Hüseyin Gümüşalan kazandı.
Yeni Erdek Gazetesi
FACEBOOK´TA BİZ

RESMİ İLAN

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Linkler