HAVRAN´A MİLLET PARKI
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İvrindi´den sonra 2´nci Millet Parkı´nın temelini Havran´a attı.
Tarih: 12.9.2018 19:30:20/ 347okunma / 0yorum

21.700 metrekarelik araziye yapılacak olan Kavaklı Millet Parkı´nın tamamlanmasıyla Havran nefes alacak. Kavaklı Millet Parkı´nın temelinin atılmasının yanı sıra yapımı önceki dönemde tamamlanan Yaya Köprüsü´nün de açılışının yapıldığı törene AK Parti Milletvekilleri Adil Çelik, Belgin Uygur, Yavuz Subaşı ve Mustafa Canbey´in yanı sıra Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy, Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul ve vatandaşlar katıldı.
Törende konuşan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Millet Parklarının sayısının her geçen gün daha da artacağını ifade ederken özetle şunları söyledi; “Burası Havran. Çanakkale Savaşı´nın kaderini değiştiren Seyit Onbaşı´nın memleketi. Burası manevi büyüklerimizden Hafız Nureddin Efendi´nin memleketi, Rıdvan Efendi´nin memleketi. Havran mezarlığında nice büyük zatlar yatar. Hem mana ehli, hem devlet ehli, Havran´a hizmet etmiş nice zat yatar. Havran´ın mezarlığı mutlaka gezilmeli, mutlaka oralardan ibret alınmalı. Dünya hırsına ve hevesine kapılarak bizi biz yapan değerleri ayaklar altına alarak hiçbir yere varamayız. Bizler birbirimize sahip çıkacağız. Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep beraber Türkiye olacağız inşallah.
Havran buram buram tarih kokan bir ilçemiz. İnşallah tarihi eserleri sayın belediye başkanlığımız önderliğinde, büyükşehir ve devletimizin katkılarıyla sokakları yeniden düzenleyeceğiz. Tarihi binaları restore ederek gelecek nesillere taşınması konusunda gayret edeceğiz. İki gün önce Havran 2018 Festivali´nin açılışı için Tarihi Konak´taydık. Orada bir Kent Müzesi kazandırıldı. Sadece Havran değil, bütün körfezin, bütün Balıkesir´in hafızası olacak nitelikte. Bu gayretli çalışmalarından dolayı Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy kardeşime kocaman bir alkış rica ediyorum. Göreve geldiği günden bu yana kırsal mahallelerinden merkeze kadar Havran´ın bütün sorunlarıyla ilgileniyor. Büyükşehire her gelişinde Havran´daki hizmetler konuşuluyor. Bugün bu hizmetler için buradayız. Bugün Havran´a yapılan hizmetlerden bahsedeceğiz”
KÖRFEZ BÖLGESİNİ ÖNEMSİYORUZ
Körfez Bölgesi ile irtibatı koparmamak için irtibat bürosu anlamında birim oluşturduklarının altını çizen Başkan Zekai Kafaoğlu sözlerini şöyle sürdürdü;
“Körfezle ilgili bu bölgelerin merkezle yakinen irtibatta olması için buraya Edremit merkezde koordinasyon merkezi açtık. Haftanın bir günü gelip buradaki, körfez ilçelerimizdeki vatandaşlarımızla buluşmak için. Vatandaşlar zahmet etmesin diye biz ayaklarına geliyoruz. Çarşamba günleri oradaki Edremit´teki büyükşehir ofisinde oluyorum. Daire başkanlarımız ve ilgili birimlerimiz daima orada. Her hafta gelişimde körfezdeki bir ilçemize uğruyoruz, oradan Edremit´teki yerimize gidiyoruz. Böylelikle büyükşehirin bütün birimleri en ücra noktalarda temsil edilecek. En azından daire başkanı seviyesinde sorunlara çözüm üretilecek. Bunun aynısını Güney Marmara bölgemizde Bandırma ilçemizde yaptık. Perşembe günleri de oraya giderek oradaki hizmetleri sorunları yerinde gözlemliyoruz ve vatandaşlarımızla mutlaka buluşuyoruz. “
2 MİLYONLUK PARK
Temeli atılan Millet Parkı hakkında açıklamalarda da bulunan Belediye Başkanı Kafaoğlu; “Şimdi temelini atacak olduğumuz Millet Parkı yaklaşık olarak toplam proje alanı 21,765 metrekare, maliyeti KDV dahil 2,080,000 TL. 7573 m2 yeşil alanı, 1070 m2 çocuk oyun alanları, 2000 m2 piknik alanları, sert zemin imalatı, semt spor sahası, amfi oturma alanı, fitness alanı ve yürüyüş yollarıyla tam manasıyla vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına cevap verebilecek pozisyonda.
Millet parkımızın ikincisinin temelini atmış oluyoruz. Birincisini İvrindi´de attık. İkincisini Havran´da atmak nasip oldu. Burada daha önceki dönemde yapılmış üst geçit var. Havran Çayı en büyük çaylardan biri. Burada üst geçit tamamlanmış ancak henüz açılışı yapılmamış. Oranın da açılışını yapacağız. Buranın yapılmasıyla ilgili önceki dönem belediye başkanını ve ekibini kutluyoruz.
İhale bedeli de 1.000.263.00 TL imiş. 90 metre uzunluğunda 4 metre genişliğinde olan bu köprünün açılışını da gerçekleştireceğiz. Yaklaşık olarak 150 ton çelik kullanılmış ve köprü imalatı gerçekleştirilmiş. Altyapıdan da sorumlu olduğumuz için Havran´ın 1970´li yıllarda yapılan kanalizasyon sistemi de komple yenileniyor. Proje kapsamında 55 bin metre kanalizasyon şebekesi ve terfi ile yaklaşık olarak 25 bin nüfusa uygun bir kanalizasyon ve arıtma projesini şuanda gerçekleştiriyoruz. Şuana kadar 35 bin metre kanalizasyon şebeke ve terfi hatları tamamlanmış ve inşaatın sonuna gelmiş, arıtma tesisinin inşaatında ise elektrik imalatları devam etmekte yaklaşık olarak 2 ay sonra da bunun için tören düzenleyeceğiz. Yaklaşık olarak maliyeti 15 milyonluk bir iş. Bu da Havranımıza hayırlı uğurlu olsun. Tabi havranın öteden beri hayali Eybek suyu içmek. Bununla ilgili ihalelerimizi yaptık. Yine toplam 26 bin metre terfi ve izale hattı, 47 bin metre şebeke hattı ve 2 bin ton hacimli içme suyu deposu projelendirilmiştir. İhalesi de 26.6.2018 tarihinde yer teslimi yapılmıştır. Şuana kadar da bin metrelik içme suyu hattı şebekesi imalatı yapılmıştır. İnşallah bu şekilde Havranlılar Eybek suyuna kavuşmuş olacaktır. Kanalizasyon havran çayına iki ayrı noktadan akıyordu. Havran çayı da ege denizine açılıyordu ve körfezimizi kirletiyordu. 2 ay sonra bu arıtma tesisinin devreye girmesiyle artık ege denizimiz, körfezimiz Türkiye´nin en temiz denizi olacak inşallah. Öbür taraftan narlı ve altınoluk arıtmaları yapıldı. Şimdi sırada güre ve zeytinli arıtmaları var. Bunlarda yapılınca önümüzdeki yıl inşallah arıtma sorunu olmayan tam bir turizm şehri olacağız. Havranda devletin de çok ciddi yatırımları oldu. Hastanesinden, okul inşaatlarına, spor sahalarına kadar. Bunda emeği geçen önceki dönem milletvekilimiz Ali Aydınlıoğlu ve diğer milletvekili arkadaşlarımızı kutluyorum. Emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Siyaset süreklilik ister, siyaset devamlılık ister. Bizler nasıl önceki dönemden aldığımız işleri devam ettiriyorsak, yeni dönem milletvekillerimizin de bayrağı daha yukarı taşıma noktasında azami gayret göstereceklerine ben yürekten inanıyorum. Seçildikleri günden beri sahadalar ve sizlerle beraber oluyorlar. Ben tekrar emeği geçen herkesi kutluyorum. Bu hizmetlerin Havranımıza, Havranlı vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.”
Törendeki konuşmaların ardından Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ve protokol üyeleri Kavaklı Millet Parkı´nın temelini atarken yaya köprüsünün de açılışını gerçekleştirdiler. Haber Merkezi
Kaynak: YENİ ERDEK

Anahtar Kelimeler: HAVRAN MİLLET PARKI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
“Kim Bilir” Bilgi Yarışması nefesleri kesti
“Kim Bilir” Bilgi Yarışması nefesleri kesti
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından, gençler arasında düzenlenen Kültür ve Sanat yarışmalarından biri olan ‘´Kim Bilir?´´ üniversite öğrencileri ve lise öğrencileri arası Bilgi Yarışmasına, üniversite öğrencilerinden 9 takım, lise öğrencilerinden 14 takım katıldı.
Erdek´te FETÖ üyesi 1 subay ile 1 astsubay gözaltına alındı
Erdek´te FETÖ üyesi 1 subay ile 1 astsubay gözaltına alındı
FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü´ne yönelik inceleme araştırma devam ederken, Muğla ve Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılıklarınca yürütülen soruşturmalar kapsamında şüpheli olarak 1 üsteğmen ile 1 astsubay Erdek´te gözaltına alındı.
Millet İttifakı adayı Ok, Savaştepe´de yol müjdesi verdi
Millet İttifakı adayı Ok, Savaştepe´de yol müjdesi verdi
Millet İttifakı Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Ok Savaştepe İlçe ziyaretinde çok yoğun kalabalıkla karşılandı.
Akademik personel sayısı artacak
Akademik personel sayısı artacak
Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi´ne bağlı fakülte ve yüksekokullarda hâlen 24 profesör görev yapıyor. Üniversite bünyesinde şu anda 23 doçent, 73 doktor, 68 öğretim görevlisi, 60 araştırma görevlisi eğitim-öğretim veriyor.
Balıkesir´de, 2018´de yapı ruhsatı verilen daire sayısı 13.084
Balıkesir´de, 2018´de yapı ruhsatı verilen daire sayısı 13.084
2018 yılında yapı ruhsatı verilen yapıların yüzölçümü % 48,9 azaldı.
Cumhur İttifakı adayları Edremit´te seçim çalışması yürüttü
Cumhur İttifakı adayları Edremit´te seçim çalışması yürüttü
Cumhur İttifakı´nın AK Parti´li Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yücel Yılmaz ile MHP´li Edremit Belediye Adayı Tuncay Kılıç Edremit´te kol kola seçim çalışması yaptı.
Bandırma´da Meclis listeleri belli oldu
Bandırma´da Meclis listeleri belli oldu
Bandırma´da seçime girecek olan CHP Başkan Adayı Tolga Tosun, AK Parti Adayı Alp Bostancı´nın isimleriyle birlikte Meclis Üyesi listeleri hazırlanarak YSK´ya teslim edildi.
Kafaoğlu, Bandırma´da değişim zamanı
Kafaoğlu, Bandırma´da değişim zamanı
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Bandırma´yı ziyaret etti.
Kaymakam Yazar´dan vatandaş buluşması
Kaymakam Yazar´dan vatandaş buluşması
Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar, 17 Eylül Mahallesi´ndeydi
CHP´li Akın, kalıcı çözüm akaryakıtta vergi yükünü azaltmak
CHP´li Akın, kalıcı çözüm akaryakıtta vergi yükünü azaltmak
İktidardan akaryakıta kalıcı çözüm bulma tavsiyesinde bulunan CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, vergi yükünün azaltılmasını talep edip “İktidar, her an seçim yatırımı ‘EŞEL MOBİL´ sistemi devreye sokabilir” diye konuştu.
Ok, su baskınlarını “Yeşil Alt Yapı” sistemiyle sonlandırağız
Ok, su baskınlarını “Yeşil Alt Yapı” sistemiyle sonlandırağız
Millet İttifakı´nın Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Ok, seçim gezilerine aralıksız devam ediyor.
Balıkesir´de tarihi eser operasyonu
Balıkesir´de tarihi eser operasyonu
Balıkesir İli Karesi İlçesi Şamlı Mahallesi´nde bir ev düzenlenen operasyonda tarihi eserler ele geçirildi.
Birikmiş yıllık izni olanlar dikkat!
Birikmiş yıllık izni olanlar dikkat!
Yoğun iş temposu veya personel eksikliği nedeniyle çoğu çalışan, yıllık izinlerini tam olarak kullanamıyor. İzinler birikiyor ama yanmıyor.
Balıkesir´de iki aşamalı denetim yapıldı
Balıkesir´de iki aşamalı denetim yapıldı
Türkiye genelinde gerçekleştirilen "Türkiye Güven Huzur" uygulaması kapsamında, Balıkesir merkez ve bağlı 20 ilçede asayiş denetimi yapıldı.
Mirza adaylığa son noktayı koydu
Mirza adaylığa son noktayı koydu
“Aday olmayarak partim CHP´ye en büyük desteği veriyorum”
CHP Bandırma yönetiminde seçilmişler görev alacak
CHP Bandırma yönetiminde seçilmişler görev alacak
Geçtiğimiz cuma günü CHP Bandırma İlçe Yönetiminde 9 kişinin istifa etmesinin ardından yeni yönetimin kurulması için çalışmalar başladı.
Husumet bir kişinin ölümüyle sonuçlandı
Husumet bir kişinin ölümüyle sonuçlandı
Gönen ilçesinde aralarında daha önceden husumet olduğu öğrenilen iki kişi arasında çıkan kavgada bir kişi silahla vurularak hayatını kaybetti.
Balıkesir´de GMKA Mali Destek Projelerinin imzaları atıldı
Balıkesir´de GMKA Mali Destek Projelerinin imzaları atıldı
2018 Yılı Proje Teklif Çağrısı kapsamında Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) tarafından “Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi - 2”, “Turizmin Geliştirilmesi” ve “Turizm Altyapısının Geliştirilmesi Küçük Ölçekli Altyapı” Mali Destek Programları konulu Mali Destek Programı kapsamında, tamamlanan değerlendirmeler sonucu başarılı bulunan proje sahipleri ile imza törenleri gerçekleştirildi.
Jandarmadan Güven ve Huzur Uygulaması
Jandarmadan Güven ve Huzur Uygulaması
Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince, kamu düzeninin sağlanması, güven ve huzur ortamının devamlılığı için, başta asayiş, terör, narkotik, hırsızlık, dolandırıcılık
Bandırma ADD´de yeniden Polat dönemi
Bandırma ADD´de yeniden Polat dönemi
Atatürkçü Düşünce Derneği(ADD) Bandırma Şubesi başkanlığına yeniden Serdar Polat getirildi.
Balıkesir, Cumhurbaşkanı Erdoğan´ı bağrına bastı
Balıkesir, Cumhurbaşkanı Erdoğan´ı bağrına bastı
AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün ziyaret ettiği Balıkesir´de Kuvay-i Milliye Meydanı´nda kendisini bekleyen çok sayıda kalabalığa seslendi.
Marmara´da ahşap bina yandı
Marmara´da ahşap bina yandı
Marmara ilçesinde meydana gelen yangında ahşap bir bina yandı.
Yaşlı kadın dolandırılmaktan son anda kurtuldu
Yaşlı kadın dolandırılmaktan son anda kurtuldu
Bandırma meydana gelen olayda, 77 yaşında S.S adlı bir kadın dolandırılmaktan son anda kurtuldu.
Edremit´te sahte para basan çete yakalandı
Edremit´te sahte para basan çete yakalandı
Polisin operasyonunda kaçak olarak kurulan matbaada gerçeğe yakın sahte para basan kalpazan çetesi yakalandı.
Tavuk yumurtası üretimi arttı
Tavuk yumurtası üretimi arttı
Tavuk yumurtası üretimi 1,7 milyar adet olarak gerçekleşti.
Milletvekili Şahin, Bandırma ‘da meclis listesine müdahale etti
Milletvekili Şahin, Bandırma ‘da meclis listesine müdahale etti
CHP Balıkesir Milletvekili Dr. Fikret Şahin´in, Bandırma Belediyesi başkan adayı Tolga Tosun´un belediye meclis listesinde Ozan Tüm´ü istemediği ortaya çıktı.
Yücel Yılmaz: "Balıkesir´in bereketi Türkiye´ye yetecek"
Yücel Yılmaz: "Balıkesir´in bereketi Türkiye´ye yetecek"
AK Parti Balıkesir BBB Adayı Yücel Yılmaz, Balıkesir´deki bereketin tüm Türkiye´ye yeteceğini açıkladı.
Bandırma´da “Bin Bir Gece Masalları” sahne aldı
Bandırma´da “Bin Bir Gece Masalları” sahne aldı
Bandırma Belediyesi Kültür ve Sanat Etkinlikleri kapsamında Eray Yasin Işık tarafından yazılan, yönetmenliğini Çiğdem Tunç´un gerçekleştirdiği “Bin Bir Gece Masalları” adlı tiyatro oyunu Barış Manço Kültür Merkezi´nde tiyatro severler ile buluştu.
CHP Bandırma ilçe yönetimi istifa etti
CHP Bandırma ilçe yönetimi istifa etti
Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Bandırma ilçe yönetim kurulunun 11 üyesi de istifa edince yönetim kurulu düştü.
Başkan Ekrem Yavaş, işçilere sendikaya geçiş hakkı tanıdı
Başkan Ekrem Yavaş, işçilere sendikaya geçiş hakkı tanıdı
Sındırgı Belediyesi´nde kadroya geçen taşeron işçilere sendikaya geçiş hakkı veriliyor.
Yeni Erdek Gazetesi
FACEBOOK´TA BİZ

RESMİ İLAN

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Linkler