HAVRAN´A MİLLET PARKI
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İvrindi´den sonra 2´nci Millet Parkı´nın temelini Havran´a attı.
Tarih: 12.9.2018 19:30:20/ 206okunma / 0yorum

21.700 metrekarelik araziye yapılacak olan Kavaklı Millet Parkı´nın tamamlanmasıyla Havran nefes alacak. Kavaklı Millet Parkı´nın temelinin atılmasının yanı sıra yapımı önceki dönemde tamamlanan Yaya Köprüsü´nün de açılışının yapıldığı törene AK Parti Milletvekilleri Adil Çelik, Belgin Uygur, Yavuz Subaşı ve Mustafa Canbey´in yanı sıra Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy, Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul ve vatandaşlar katıldı.
Törende konuşan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Millet Parklarının sayısının her geçen gün daha da artacağını ifade ederken özetle şunları söyledi; “Burası Havran. Çanakkale Savaşı´nın kaderini değiştiren Seyit Onbaşı´nın memleketi. Burası manevi büyüklerimizden Hafız Nureddin Efendi´nin memleketi, Rıdvan Efendi´nin memleketi. Havran mezarlığında nice büyük zatlar yatar. Hem mana ehli, hem devlet ehli, Havran´a hizmet etmiş nice zat yatar. Havran´ın mezarlığı mutlaka gezilmeli, mutlaka oralardan ibret alınmalı. Dünya hırsına ve hevesine kapılarak bizi biz yapan değerleri ayaklar altına alarak hiçbir yere varamayız. Bizler birbirimize sahip çıkacağız. Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep beraber Türkiye olacağız inşallah.
Havran buram buram tarih kokan bir ilçemiz. İnşallah tarihi eserleri sayın belediye başkanlığımız önderliğinde, büyükşehir ve devletimizin katkılarıyla sokakları yeniden düzenleyeceğiz. Tarihi binaları restore ederek gelecek nesillere taşınması konusunda gayret edeceğiz. İki gün önce Havran 2018 Festivali´nin açılışı için Tarihi Konak´taydık. Orada bir Kent Müzesi kazandırıldı. Sadece Havran değil, bütün körfezin, bütün Balıkesir´in hafızası olacak nitelikte. Bu gayretli çalışmalarından dolayı Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy kardeşime kocaman bir alkış rica ediyorum. Göreve geldiği günden bu yana kırsal mahallelerinden merkeze kadar Havran´ın bütün sorunlarıyla ilgileniyor. Büyükşehire her gelişinde Havran´daki hizmetler konuşuluyor. Bugün bu hizmetler için buradayız. Bugün Havran´a yapılan hizmetlerden bahsedeceğiz”
KÖRFEZ BÖLGESİNİ ÖNEMSİYORUZ
Körfez Bölgesi ile irtibatı koparmamak için irtibat bürosu anlamında birim oluşturduklarının altını çizen Başkan Zekai Kafaoğlu sözlerini şöyle sürdürdü;
“Körfezle ilgili bu bölgelerin merkezle yakinen irtibatta olması için buraya Edremit merkezde koordinasyon merkezi açtık. Haftanın bir günü gelip buradaki, körfez ilçelerimizdeki vatandaşlarımızla buluşmak için. Vatandaşlar zahmet etmesin diye biz ayaklarına geliyoruz. Çarşamba günleri oradaki Edremit´teki büyükşehir ofisinde oluyorum. Daire başkanlarımız ve ilgili birimlerimiz daima orada. Her hafta gelişimde körfezdeki bir ilçemize uğruyoruz, oradan Edremit´teki yerimize gidiyoruz. Böylelikle büyükşehirin bütün birimleri en ücra noktalarda temsil edilecek. En azından daire başkanı seviyesinde sorunlara çözüm üretilecek. Bunun aynısını Güney Marmara bölgemizde Bandırma ilçemizde yaptık. Perşembe günleri de oraya giderek oradaki hizmetleri sorunları yerinde gözlemliyoruz ve vatandaşlarımızla mutlaka buluşuyoruz. “
2 MİLYONLUK PARK
Temeli atılan Millet Parkı hakkında açıklamalarda da bulunan Belediye Başkanı Kafaoğlu; “Şimdi temelini atacak olduğumuz Millet Parkı yaklaşık olarak toplam proje alanı 21,765 metrekare, maliyeti KDV dahil 2,080,000 TL. 7573 m2 yeşil alanı, 1070 m2 çocuk oyun alanları, 2000 m2 piknik alanları, sert zemin imalatı, semt spor sahası, amfi oturma alanı, fitness alanı ve yürüyüş yollarıyla tam manasıyla vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına cevap verebilecek pozisyonda.
Millet parkımızın ikincisinin temelini atmış oluyoruz. Birincisini İvrindi´de attık. İkincisini Havran´da atmak nasip oldu. Burada daha önceki dönemde yapılmış üst geçit var. Havran Çayı en büyük çaylardan biri. Burada üst geçit tamamlanmış ancak henüz açılışı yapılmamış. Oranın da açılışını yapacağız. Buranın yapılmasıyla ilgili önceki dönem belediye başkanını ve ekibini kutluyoruz.
İhale bedeli de 1.000.263.00 TL imiş. 90 metre uzunluğunda 4 metre genişliğinde olan bu köprünün açılışını da gerçekleştireceğiz. Yaklaşık olarak 150 ton çelik kullanılmış ve köprü imalatı gerçekleştirilmiş. Altyapıdan da sorumlu olduğumuz için Havran´ın 1970´li yıllarda yapılan kanalizasyon sistemi de komple yenileniyor. Proje kapsamında 55 bin metre kanalizasyon şebekesi ve terfi ile yaklaşık olarak 25 bin nüfusa uygun bir kanalizasyon ve arıtma projesini şuanda gerçekleştiriyoruz. Şuana kadar 35 bin metre kanalizasyon şebeke ve terfi hatları tamamlanmış ve inşaatın sonuna gelmiş, arıtma tesisinin inşaatında ise elektrik imalatları devam etmekte yaklaşık olarak 2 ay sonra da bunun için tören düzenleyeceğiz. Yaklaşık olarak maliyeti 15 milyonluk bir iş. Bu da Havranımıza hayırlı uğurlu olsun. Tabi havranın öteden beri hayali Eybek suyu içmek. Bununla ilgili ihalelerimizi yaptık. Yine toplam 26 bin metre terfi ve izale hattı, 47 bin metre şebeke hattı ve 2 bin ton hacimli içme suyu deposu projelendirilmiştir. İhalesi de 26.6.2018 tarihinde yer teslimi yapılmıştır. Şuana kadar da bin metrelik içme suyu hattı şebekesi imalatı yapılmıştır. İnşallah bu şekilde Havranlılar Eybek suyuna kavuşmuş olacaktır. Kanalizasyon havran çayına iki ayrı noktadan akıyordu. Havran çayı da ege denizine açılıyordu ve körfezimizi kirletiyordu. 2 ay sonra bu arıtma tesisinin devreye girmesiyle artık ege denizimiz, körfezimiz Türkiye´nin en temiz denizi olacak inşallah. Öbür taraftan narlı ve altınoluk arıtmaları yapıldı. Şimdi sırada güre ve zeytinli arıtmaları var. Bunlarda yapılınca önümüzdeki yıl inşallah arıtma sorunu olmayan tam bir turizm şehri olacağız. Havranda devletin de çok ciddi yatırımları oldu. Hastanesinden, okul inşaatlarına, spor sahalarına kadar. Bunda emeği geçen önceki dönem milletvekilimiz Ali Aydınlıoğlu ve diğer milletvekili arkadaşlarımızı kutluyorum. Emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Siyaset süreklilik ister, siyaset devamlılık ister. Bizler nasıl önceki dönemden aldığımız işleri devam ettiriyorsak, yeni dönem milletvekillerimizin de bayrağı daha yukarı taşıma noktasında azami gayret göstereceklerine ben yürekten inanıyorum. Seçildikleri günden beri sahadalar ve sizlerle beraber oluyorlar. Ben tekrar emeği geçen herkesi kutluyorum. Bu hizmetlerin Havranımıza, Havranlı vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.”
Törendeki konuşmaların ardından Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ve protokol üyeleri Kavaklı Millet Parkı´nın temelini atarken yaya köprüsünün de açılışını gerçekleştirdiler. Haber Merkezi
Kaynak: YENİ ERDEK

Anahtar Kelimeler: HAVRAN MİLLET PARKI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Balıkesir polisi zehir tacirlerinin ensesine bindi
Balıkesir polisi zehir tacirlerinin ensesine bindi
Balıkesir polisi tarafından düzenlenen operasyonlarda, zehir taciri 4 zanlı çeşitli türden uyuşturucu maddelerle birlikte yakalandı.
Jandarmadan Silah Ve Mühimmat Operasyonu
Jandarmadan Silah Ve Mühimmat Operasyonu
Balıkesir Jandarma ekipleri, Balya İlçesinde yaptıkları denetimlerde çok sayıda silah ile mühimmat ele geçirdi.
Kadın muhtar adayları sahnede
Kadın muhtar adayları sahnede
Bandırmalı kadın muhtarlar gazeteciler ile bir araya gelerek muhtar olduklarında mahallede yapacakları çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı:
Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı:
“Şehit ailelerimiz ve gazilerimiz bizim için çok değerli”
Esnaflardan olası sele karşı kum torbalı önlem
Esnaflardan olası sele karşı kum torbalı önlem
Bandırma ilçesinde bazı esnaflar işyerlerinin önüne kum torbalarından bariyer yaparak sele karşı önlem aldı.
Göç alan iller arasında Tekirdağ birinci sırada
Göç alan iller arasında Tekirdağ birinci sırada
2017 yılında 2 milyon 684 bin 820 kişi iller arasında göç etti.
Dursunbey´e son 4 yılda 100 çocuk parkı kazandırıldı
Dursunbey´e son 4 yılda 100 çocuk parkı kazandırıldı
Dursunbey Belediyesi 4 yılda, merkez ve bağlı kırsal mahallelere toplam 100 çocuk ve dinlenme parkı kazandırdı.
Çevrenin korunmasına yönelik teklif komisyonda kabul edildi
Çevrenin korunmasına yönelik teklif komisyonda kabul edildi
Plastik alışveriş poşetleri tüketiciye en az 25 kuruştan satılacak.
Eraydın, TÜYAP Fuarı´nda
Eraydın, TÜYAP Fuarı´nda
Bandırmalı yazar Ahmet Eraydın, TÜYAP Kitap Fuarı´nda kitaplarını imzaladı.
Akın, tüm Balıkesirlileri kucaklama sözü verdi
Akın, tüm Balıkesirlileri kucaklama sözü verdi
Türkiye´de ilk Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak ismi açıklanan CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, sadece CHP´lilerin değil herkesin oyunu almaya talip olduklarını belirterek
MHP, Balya´da mevcut başkanı aday olarak açıkladı
MHP, Balya´da mevcut başkanı aday olarak açıkladı
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), 30 il ve ilçede daha belediye başkan adaylarını belirledi.
Afgan asıllı 44 kaçak göçmen yakalandı
Afgan asıllı 44 kaçak göçmen yakalandı
Ayvalık Yumurta Adası´nda mahsur kalan 44 düzensiz göçmen kurtarıldı.
AKP aday adayı İhsan Turgut: “Belediye başkanlığı şikayet değil, hizmet makamıdır”
AKP aday adayı İhsan Turgut: “Belediye başkanlığı şikayet değil, hizmet makamıdır”
Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Bandırma belediye başkan aday adayı İhsan Turgut, Bandırma Gazeteciler Cemiyeti´ni(BGC) ziyaret etti.
Cumhuriyet´i en güzel şekilde anlatan öğrencilere Ankara piyangosu
Cumhuriyet´i en güzel şekilde anlatan öğrencilere Ankara piyangosu
Altıeylül İlçesi okullar arası düzenlenen, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı konulu şiir, resim ve kompozisyon yarışmasında derece alan öğrenciler Ankara´yı gezdi.
Gönen´de uyuşturucu operasyonu
Gönen´de uyuşturucu operasyonu
Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı´nca "Uyuşturucu Madde İmal ve Ticareti ile Yasadışı Ekim" olaylarına yönelik yapılan istihbari çalışmalar sonucunda
Türkiye sosyal medyaya harcadığı zamanla Avrupa´nın 1. si oldu
Türkiye sosyal medyaya harcadığı zamanla Avrupa´nın 1. si oldu
2018 yılında hangi ülkenin sosyal medyada ne kadar vakit harcadığına yönelik veriler açıklanırken, Türkiye´nin 2 saat 48 dakikalık süre ile Avrupa´nın birincisi olduğu açıklandı.
Balıkesir´de 7 robotik ve kodlama atölyesi açıldı
Balıkesir´de 7 robotik ve kodlama atölyesi açıldı
Vali Yazıcı, Türkiye´nin yarınlara uzanan yolunu hep birlikte yürüyeceğiz
Kış lastikleri zorunluluğu yaklaşıyor
Kış lastikleri zorunluluğu yaklaşıyor
Şehirlerarası yük ve yolcu taşıyan ticari araçların yanı sıra binek otomobiller için başlayan kış lastiği takma zorunluluğu 1 Aralık itibariyle başlıyor.
Jandarma, gümrük kaçağı çok sayıda eşya ele geçirdi
Jandarma, gümrük kaçağı çok sayıda eşya ele geçirdi
Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı´nca "Kaçakçılık" olaylarına yönelik yapılan istihbaratın ardından, adli makamlardan alınan arama kararına istinaden Sındırgı
Gazeteci-Yazar Yusuf Kaplan´dan unutulmaz konferans
Gazeteci-Yazar Yusuf Kaplan´dan unutulmaz konferans
Sındırgı Halk Eğitim Salonu´nda uzun bir süre sonra ilk defa konferans gerçekleştirildi.
Ayvalık´tan tüm dünyaya dans yoluyla barış mesajları yollanacak
Ayvalık´tan tüm dünyaya dans yoluyla barış mesajları yollanacak
Ayvalık Belediyesi´nin desteği ile bu yıl 3. kez gerçekleştirilen Uluslararası Ayvalık Sirtaki Haftası Cumhuriyet Meydanı´nda sirtaki ve zeybek dansları ile başladı.
Elektronik sigara likidi imal eden zanlıya operasyon
Elektronik sigara likidi imal eden zanlıya operasyon
Susurluk İlçesinde sigara likidi imalatı ve internet üzerinden satışı yapıldığını tespit eden Susurluk İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri zanlının ev ve işyerine operasyon düzenledi.
“Renklerin İzinde” açıldı
“Renklerin İzinde” açıldı
Resim sergisinin açılışına kalabalık bir topluluk katıldı
AK Parti Bandırma Belediye Başkanı aday adayı Recep Eraydın
AK Parti Bandırma Belediye Başkanı aday adayı Recep Eraydın
“Eğer partim beni belediye başkan adayı olarak gösterir, Bandırma halkı da belediye başkanlığına uygun görürse daha fazla hizmet ve yatırım yapacağımızdan hiç kimsenin kuşkusu olmasın”
BENGİ Projesi kapsamında Bilgi Yarışması düzenlendi
BENGİ Projesi kapsamında Bilgi Yarışması düzenlendi
BENGİ Projesi kapsamında, Erdek 18 Eylül Ortaokulu´nda 8. sınıflar arasında Bilgi Yarışması düzenlendi.
Akın´a Balıkesir´de sevgi seli
Akın´a Balıkesir´de sevgi seli
Akın´ın açık hava toplantısına Mirza, Sarı ve Barçın da katıldı
Belediye Başkanı Dursun Mirza:
Belediye Başkanı Dursun Mirza:
“Bandırmalılar, caddelerde otopark parası toplayanlara kesinlikle para ödemesin”
METİN OK´DAN THK´YA ZİYARET
METİN OK´DAN THK´YA ZİYARET
Cumhuriyet Halk Partisi Bandırma Belediye Başkan Aday Adayı Metin OK, Türk Hava Kurumu Bandırma Şubesini ziyaret etti.
Balıkesir Valisi Yazıcı: “Aile var oldukça, sağlıklı nesiller var olacaktır”
Balıkesir Valisi Yazıcı: “Aile var oldukça, sağlıklı nesiller var olacaktır”
Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı öncülüğünde Balıkesir Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Evlilik Öncesi Eğitim, Tanıtım ve Yaygınlaştırma” toplantısına katıldı.
İşsize kolay maaş geliyor
İşsize kolay maaş geliyor
İşsizlik maaşından yararlanmada mağduriyetler bitiyor.
Yeni Erdek Gazetesi
FACEBOOK´TA BİZ

RESMİ İLAN

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Linkler