Erdek´te “Bilinçli Aile, Duyarlı Gençlik” konulu seminer
Eğitimci Yazar Sıtkı Aslanhan öğrenci ve ailelere ayrı ayrı verdiği seminerde “Toplumda anne ve babalar, çocukları konusunda daha bilinçli olmaları sayesinde, gelecekte daha duyarlı bir gençliğin oluşmasına zemin hazırlamış olacaktır” diye konuştu.
Tarih: 14.12.2017 18:37:02/ 950okunma / 0yorum

Eğitimci Yazar Sıtkı Aslanhan öğrenci ve ailelere ayrı ayrı verdiği seminerde “Toplumda anne ve babalar, çocukları konusunda daha bilinçli olmaları sayesinde, gelecekte daha duyarlı bir gençliğin oluşmasına zemin hazırlamış olacaktır” diye konuştu.
Ensar Vakfı Erdek Şubesi ve Erdek Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Erdek Öğretmenevi Konferans Salonu´nda, “Bilinçli Aile, Duyarlı Gençlik” konulu seminer düzenlendi.
Salı günü 13.30´da gerçekleşen seminere Erdek´te eğitim öğretim gören ortaokul son sınıf ile lise ve dengi okul öğrencileri, aynı gün saat 19.30´da başlayan seminere ise öğrenci velileri katıldı. 

Seminere konuşmacı olarak katılan Eğitimci Yazar Sıtkı Aslanhan öğrencilere verdiği seminerde; Anne ve babaya nasıl davranılmalı ve bu zamanın teknolojisinden nasıl istifade edilir? kısaca bu konulara değindi.
Aslanhan, öğrenci velilerine yönelik düzenlenen seminerde de; ailelerin televizyon, cep telefonu ve bilgisayarın bilinçsiz kullanımı nedeniyle çocuklar ile sağlıklı iletişim kurulamadığını hatırlattı.
Anne ve babaların çocuklarının yetiştirilmesi konusunda daha bilinçli olması gerektiğine dikkat çeken Aslanhan, şöyle konuştu: “Aileler çocuklarıyla evlerde televizyon karşısında yan yana olmalarına rağmen ne üzücü ki birbirlerinden habersiz şekilde hipnoz edilmiş gibi davranış sergiliyorlar. Bu yüzden sohbet ortamı oluşturmalıdırlar. Gösterilen sevgi ve şefkat ise aradaki bağları kuvvetlendiren en önemli olgudur. Toplumda anne ve babalar, çocukları konusunda daha bilinçli olmaları sayesinde gelecekte daha duyarlı bir gençliğin oluşmasına zemin hazırlanmış olacaklar. Ailelerin yanlış tutum ve davranışları nedeniyle çocuklarla ilgili olarak birçok olumsuzluklar yaşanmaktadır. Hep birlikte bu olumsuzlukların yaşanmaması için daha duyarlı davranmalıyız.”
Ensar Vakfı Erdek Şubesi Başkanı Mehmet Aydın´da, düzenledikleri etkinliklerle öğrenci ve velilere önemli bilgilerin aktarıldığını ifade ederek, toplumun temelini oluşturan ailenin korunması için gençliğin eğitimine daha çok önem verdiklerini belirtti.
Seminerin sonunda Ensar Vakfı Erdek Şubesi Başkanı Mehmet Aydın, Eğitimci Yazar Sıtkı Aslanhan´a günün anısına teşekkür plaketini hediye etti.
Haber : Tuncay Ertan